30 czerwca 2016, już po raz piąty ze Świnoujścia wyruszy wyprawa „440 km po zmianę”. W ciągu dwudziestu pięciu dni przejdziemy polskie wybrzeże, łącznie 440 km. Co roku dzięki naszej podróży pomagamy jednej kobiecie spełnić jej marzenie o samodzielnym poruszaniu się i aktywnym życiu, poprzez przekazanie protezy lub wózka oraz zapewnienie wsparcia psychologicznego. W tym roku dzięki naszej podróży – sponsor strategiczny firma Sunrise Medical Polska przekaże Eli Pindel z Krakowa aktywny wózek i podnośnik. Idziesz z nami?
Zobacz trasę przejścia i dołącz do Klubu 400km >>> Trasa V edycji 440km
Każdego dnia trasa jest podzielona na 3 odcinki:
a) Lekki (1-2 kilometry) – deptakami, bulwarami, ścieżkami rowerowymi – ten odcinek umożliwia dołączenie do podróży osobom o ograniczonej sprawności lub z małymi dziećmi.
b) Średni (3 kilometry) – po plaży w wolnym tempie. Ten odcinek dedykowany jest osobom, które chcą wsiąść udział w przejściu po plaży ale mają słabszą kondycję, stare kontuzję które wymagają uwagi i nie wykonały treningu kondycyjnego przed podróżą.
c) Zaawansowany (od 10 do 20 kilometrów) – dla osób, które wykonały plan treningowy. Ich kondycja i stan zdrowia pozwala na pokonanie długiego dystansu po piasku w szybkim tempie bez uszczerbku na zdrowiu.
23 i 24 lipca w Gdyni zapraszamy na uroczyste zakończenie 5 edycji projektu i świętowanie piątych urodzin
23 lipca, sobota:
Fontanna Skwer Kościuszki
Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2
24 lipca, niedziela:
Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98 (Budynek IV, część A)
Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2
W tym roku idziemy po zmianę dla Elżbiety Pindel z Krakowa. Poznajcie ją:
Elżbieta Pindel – nowohucianka od 37 lat czyli od urodzenia. Jeśli coś robi to robi to dokładnie i wkłada w to całe serce. Przyjaciele mówią o niej, że jest „cholernie twarda” ale i jej zdążają się dni, w których zadaje sobie pytanie „dlaczego ja?”. Jako 10 – latka zachorowała na dystrofię mięśni. Nie uważa się za kogoś wyjątkowego ale swoją postawą pokazuje, że można cieszyć się życiem pomimo choroby. Wystarczy chcieć. Od 8 lat jest mamą, od kilku lat wychowuje syna sama. To rola, której bała się najbardziej na świecie. Lubi: podróżować, zjeść coś dobrego i słuchać muzyki – prawie każdej. Nigdy nikogo nie udawała dlatego przenigdy nie zrezygnowałaby z bycia sobą. Marzy o tym, żeby jej problemy zdrowotne się unormowały. Chciałaby zobaczyć Paryż i Rzym oraz, żeby ludzie byli bardziej otwarci i milsi dla osób z niepełnosprawnościami. Chciałaby także wziąć udział w wywiadówce swojego syna, na którą nie może się dostać ponieważ przestrzeń szkoły jest dla niej niedostępna. Szuka pracy – przez 9 lat pracowała zdalnie tworząc bazy danych i chętnie do tego wróci. Stara się wierzyć w siebie. Chciałaby być zapamiętana jako dobry człowiek.
Jesteśmy przygotowane do piątej podróży – mamy zapał, energię i marzenia. I wiarę, w to, że znowu się uda. Brakuje nam jeszcze tylko pieniędzy na część podróży. Dlatego prosimy o wsparcie! Prowadzimy zbiórkę na PolakPotrafi.
Akcję można też wspierać darowiznami na konto: MBank: 71 1140 2004 0000 3102 7623 5927
Sponsor strategiczny: Sunrise Medical Poland, sponsor aktywnego wózka i podnośnika dla odbiorczyni działań projektowych Elżbiety Pindel z Krakowa
Sponsorzy odcinka trasy:
Partnerzy/partnerki wspierające projekt:
Patroni medialni:
Wraz z partnerami projektu, miastami: Gdynia i Krynica Morska serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Spotkajmy się na plaży – czyli dlaczego warto rozmawiać o dostępnych plażach”.
8 kwietnia 2016, godz. 10.00 – 16.00
Urząd Miasta Gdyni, Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, sala 105 (Rady Miasta)
Spotkanie jest podsumowaniem rocznego projektu „Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich”, w trakcie którego wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami, ekspertami i ekspertkami oraz 10 gminami nadmorskimi pracowaliśmy nad rekomendacjami do planów modernizacji wejść na plaże tak aby były one dostępne dla różnych grup osób.
Podczas konferencji przedstawimy efekty naszej pracy: rekomendacje, informacje na temat projektowania uniwersalnego i pracy eksperta ds. dostępności oraz model konsultacji społecznych terenów zielonych z dostępem do wody. Przyjrzymy się dobrym praktykom zagranicy.
Zaprosimy także do rozmowy dotyczącej społecznej odpowiedzialności III sektorów (biznes, ngo, samorząd) w kształtowaniu dostępnej przestrzeni. Zachęcimy do zwrócenia uwagi na psychologiczne skutki (nie)dostępnej przestrzeni dla osób z różnego rodzaju ograniczeniami sprawności i nas samych.
Prosimy o rejestrację do dnia 06.04.2016
Link do rejestracji: https://konferencjaspotkajmysienaplazy.evenea.pl/
W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: olga@machinafotografika.pl