Już po raz piąty idziemy po zmianę! Dołącz do nas!

10 czerwca 2016
mapka

30 czerwca 2016, już po raz piąty ze Świnoujścia wyruszy wyprawa „440 km po zmianę”. W ciągu dwudziestu pięciu dni przejdziemy polskie wybrzeże, łącznie 440 km. Co roku dzięki naszej podróży pomagamy jednej kobiecie spełnić jej marzenie o samodzielnym poruszaniu się i aktywnym życiu, poprzez przekazanie protezy lub wózka oraz  zapewnienie wsparcia psychologicznego. W tym roku dzięki naszej podróży – sponsor strategiczny firma Sunrise Medical Polska przekaże Eli Pindel z Krakowa aktywny wózek i podnośnik. Idziesz z nami?

Zobacz trasę przejścia i dołącz do Klubu 400km >>> Trasa V edycji 440km

Każdego dnia trasa jest podzielona na 3 odcinki:

a) Lekki (1-2 kilometry) – deptakami, bulwarami, ścieżkami rowerowymi – ten odcinek umożliwia dołączenie do podróży osobom o ograniczonej sprawności lub z małymi dziećmi.

b) Średni (3 kilometry) – po plaży w wolnym tempie. Ten odcinek dedykowany jest osobom, które chcą wsiąść udział w przejściu po plaży ale mają słabszą kondycję, stare kontuzję które wymagają uwagi i nie wykonały treningu kondycyjnego przed podróżą.

c) Zaawansowany (od 10 do 20 kilometrów) – dla osób, które wykonały plan treningowy. Ich kondycja i stan zdrowia pozwala na pokonanie długiego dystansu po piasku w szybkim tempie bez uszczerbku na zdrowiu.

23 i 24 lipca w Gdyni zapraszamy na uroczyste zakończenie 5 edycji projektu i świętowanie piątych urodzin :)

23 lipca, sobota:
Fontanna Skwer Kościuszki

  • 10.00 – 13.00 – Wspólne przejście Klubu 440 km po zmianę, niteczka Gdynia – Sopot, zbiórka Fontana, Skwer Kościuszki

Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2

  • 15.00 – 16.30 – Spotkanie z Ambasadorkami projektu w formule „Żywej Biblioteki”
  • 17.00 – 18.30 – Warsztat „Podróże bez Granic: czyli kilka słów o tym co wydaje się niedostępne, a jednak jest możliwe”
  • 19.30 – Wernisaż fotografii z akcji „Znajdź podobieństwa. Więcej nas łączy. Plaże dostępne dla wszystkich”
  • 20.00 – 21.00 – Przekazanie wózka i podnośnika Eli Pindel i „Ślad na piasku – czyli krótka historia projektu”
  • 21.00 – 22.00 – Filmowa niespodzianka Pauliny Pohl

24 lipca, niedziela:

Laboratorium Innowacji Społecznych, al. Zwycięstwa 96/98 (Budynek IV, część A)

  • 10.00 – 11.30 – Warsztat dla dzieci „Chodźmy razem na plaże”

Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2

  • 12.00 – 13.00 – Filmowa niespodzianka Pauliny Pohl

 

 

W tym roku idziemy po zmianę dla Elżbiety Pindel z Krakowa. Poznajcie ją:

Ela PIndel mała

Elżbieta Pindel – nowohucianka od 37 lat czyli od urodzenia. Jeśli coś robi to robi to dokładnie i wkłada w to całe serce. Przyjaciele mówią o niej, że jest „cholernie twarda” ale i jej zdążają się dni, w których zadaje sobie pytanie „dlaczego ja?”. Jako 10 – latka zachorowała na dystrofię mięśni. Nie uważa się za kogoś wyjątkowego ale swoją postawą pokazuje, że można cieszyć się życiem pomimo choroby. Wystarczy chcieć. Od 8 lat jest mamą, od kilku lat wychowuje syna sama. To rola, której bała się najbardziej na świecie. Lubi: podróżować, zjeść coś dobrego i słuchać muzyki – prawie każdej. Nigdy nikogo nie udawała dlatego przenigdy nie zrezygnowałaby z bycia sobą. Marzy o tym, żeby jej problemy zdrowotne się unormowały. Chciałaby zobaczyć Paryż i Rzym oraz, żeby ludzie byli bardziej otwarci i milsi dla osób z niepełnosprawnościami. Chciałaby także wziąć udział w wywiadówce swojego syna, na którą nie może się dostać ponieważ przestrzeń szkoły jest dla niej niedostępna. Szuka pracy – przez 9 lat pracowała zdalnie tworząc bazy danych i chętnie do tego wróci. Stara się wierzyć w siebie. Chciałaby być zapamiętana jako dobry człowiek.

Jesteśmy przygotowane do piątej podróży – mamy zapał, energię i marzenia. I wiarę, w to, że znowu się uda. Brakuje nam jeszcze tylko pieniędzy na część podróży. Dlatego prosimy o wsparcie! Prowadzimy zbiórkę na PolakPotrafi.

Akcję można też wspierać darowiznami na konto: MBank: 71 1140 2004 0000 3102 7623 5927


Sponsor strategiczny: Sunrise Medical Poland, sponsor aktywnego wózka i podnośnika dla odbiorczyni działań projektowych Elżbiety Pindel z Krakowa

logo Sunrise

Sponsorzy odcinka trasy:

pobrane              Hotton              Marriot

Partnerzy/partnerki wspierające projekt:

Logotypy pbr (2016)7       IMG_0758         IMG_0759

Logo podstawowe_LIS                   LOGO CFG(black)-01                         logo

Patroni medialni:

07MD4integracja_logo_RGB_pomaranczowe1

logo_rgb_smallpopiasku