„Spotkajmy się na plaży – czyli dlaczego warto rozmawiać o dostępnych plażach”

31 marca 2016
Konferencja

Wraz z partnerami projektu, miastami: Gdynia i Krynica Morska serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Spotkajmy się na plaży – czyli dlaczego warto rozmawiać o dostępnych plażach”.

8 kwietnia 2016, godz. 10.00 – 16.00
Urząd Miasta Gdyni, Al. Marszałka Piłsudskiego 52/54, sala 105 (Rady Miasta)

Spotkanie jest podsumowaniem rocznego projektu „Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich”, w trakcie którego wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami, ekspertami i ekspertkami oraz 10 gminami nadmorskimi pracowaliśmy nad rekomendacjami do planów modernizacji wejść na plaże tak aby były one dostępne dla różnych grup osób.

Podczas konferencji przedstawimy efekty naszej pracy: rekomendacje, informacje na temat projektowania uniwersalnego i pracy eksperta ds. dostępności oraz model konsultacji społecznych terenów zielonych z dostępem do wody. Przyjrzymy się dobrym praktykom zagranicy.

Zaprosimy także do rozmowy dotyczącej społecznej odpowiedzialności III sektorów (biznes, ngo, samorząd) w kształtowaniu dostępnej przestrzeni. Zachęcimy do zwrócenia uwagi na psychologiczne skutki (nie)dostępnej przestrzeni dla osób z różnego rodzaju ograniczeniami sprawności i nas samych.

Ramowy program konferencji

Prosimy o rejestrację do dnia 06.04.2016

Link do rejestracji: https://konferencjaspotkajmysienaplazy.evenea.pl/

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: olga@machinafotografika.pl